gecmis_etkinlikler_10

HİMSS Türkiye / EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı (26-27 Mayıs 2016)

Sürekli değişen ve gelişen sağlık bilişimi alanında, yeni uygulama ve gelişmeleri keşfetmek için Tüm sağlık profesyonelleri ve sağlık yöneticileri 26- 27 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Greenpark Pendik Otelde HIMSS Turkey 2016 Konferans ve Fuarında buluştu.

Sağlık Bakanlığı’nın işbirliği ve katkıları başta olmak üzere, sağlık hizmet sunumunda önemli paya sahip üniversitelerin, özel hastanelerin, SGK ve benzeri kurum ve kuruluşların destekleri ile gerçekleştirilen HIMSS Türkiye 2016 Etkinliği; en iyi IT uygulamaları ve inovasyona dayalı çözümlerle buluşma fırsatları olmuştur.

EMRAM Eğitim Konferansı kapsamında sağlık bilişiminde otorite moderatör ve konuşmacılar, Sağlık Bilişimi Fuarı kapsamında da Dijital Hastane, E-Sağlık, Sağlıkta Akıllı Sistemler ve Teknolojiler ve Sağlık Bilişimi alanında ileri uygulamalar sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonelleri ile buluştu.

Gelecek yıl düzenlenecek HIMSS Türkiye 2017 ile ilgili daha geniş ve güncel bilgi için himssturkiye.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 


 

 

gecmis_etkinlikler_11

OHSAD KURULTAYLARI / Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları (2011 , 2012 , 2013 , 2014 , 2015, 2016 Yılları)

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen “Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları” geçen yıllarda her yıl nisan ayında Antalya’da 7 defa yapıldı.

Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, özel hastaneler ve sağlık kuruluşları, kamu hastaneleri, üniversite hastaneleri, sigorta şirketleri ve medikal tedarik firmalarının üst düzey yöneticilerinin katılım ile gerçekleşen toplantılara yaklaşık 750 ile 1000 kişi arası katılım gerçekleşti.

 


 

gecmis_etkinlikler_12

ULUSLARARASI / Karayolu Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı (2012 , 2013 , 2014 ,2015 Yılları)

T.C. İçişleri Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı’nın işbirliği ve katılımıyla geçen 4 yıl aralıksız Ankara’da yapılan Sempozyum ve Fuarın; yedincisi 2016 yılında yine Ankara’da yapılacaktır.

Geçmiş yıllarda yaklaşık 2.500 kişilik katılım sağlanan etkinliklere; Bakanlar, İçişleri ve Ulaştırma Bakanlığı üst düzey yetkilileri ile Valiler, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Jandarma, Üniversiteler, trafik ve güvenlik sektörü temsilcileri ve yabancı alım heyetleri katıldılar.

Avrasya Güvenlik ve Trafik Fuarı ile eş zamanlı olarak yapılmaktadır.