3. TIBBİ TEDARİK ZİNCİRİ YÖNETİMİ KONGRESİ VE FUARI
(7-9 ARALIK 2017 / SUSESİ GOLF RESORT, BELEK /ANTALYA)

www.tibbitedarikkongresi.org

Türkiye’de başta kamu hastaneleri olmak üzere, üniversite hastaneleri ve özel hastanelerin genel sekreterleri, satın alma yöneticiler ve tedarik yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte, daha başarılı bir kaynak yönetim modeli ortaya koymak ve ülkenin kaynaklarını etkin bir şekilde kullanabilmek için insanlar bir araya gelmektedir.


8. OHSAD KURULTAYI VE MEDİKAL FUARI
(19-21 NİSAN 2018 / SUENO DELUXE BELEK / ANTALYA)

www.ohsadkurultayi.org

Türkiye’nin en büyük özel sektör sağlık buluşması niteliğinde olan etkinlik, 500’ün üzerinde hastane üst düzey yöneticisi ve satın alma direktörlerini sektörle buluşturmaktadır.


2. AR-GE İŞBİRLİKLERİ ZİRVESİ VE FUARI
(2018 / PULLMAN HOTEL KONGRE VE FUAR ALANI / İSTANBUL)

www.argezirvesi.org

T.C. Kalkınma Bakanlığı ile T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayelerinde yapılan AR-GE İşbirlikleri Zirvesi ve Fuarı, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, TÜBİTAK, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) işbirliği ile gerçekleşmektedir. İşbirliği odağında Türkiye’nin Ar-Ge projelerinin tanıtıldığı ve reel işbirliklerinin gerçekleştirilmesi için yurtiçinden ve yurtdışından ciddi manada bir kitlenin buluştuğu bir etkinlikte kamu, özel sektör, üniversitelerin ilgili sektör paydaşları bir araya gelmektedir.


 

5. HIMSS TÜRKİYE SAĞLIK BİLİŞİMİ KONFERANSI VE FUARI
(Ekim 2018 / PULLMAN HOTEL KONGRE VE FUAR ALANI / İSTANBUL)

www.himssturkiye.com

Etkinlik sadece Türkiye’nin değil, bölgenin en büyük etkinliklerinden birisi olma niteliği taşımaktadır. Sağlık bilişimi ile ilgili tüm sektör temsilcilerinin buluştuğu etkinlik, Türkiye’nin sağlık bilişim üssü olma yolunda yapılan çalışmalar ile ilgili önemli bir mihenk taşı olarak görülmektedir. T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS tarafından organize edilen etkinlik Türkiye’deki sağlık sektörünü dönüştüren niteliktedir.


 

PAKMEDICA – Medikal ve Sağlık Fuar & Pakistan-Türkiye Sağlık İşbirliği Forumu
(2018/LAHORE INTERNATIONAL EXPO CENTER / LAHOR, PAKİSTAN)

www.pakmedica.com

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Pakistan Pencap Eyaleti Hükümeti himayelerinde, Pakistan ve Türkiye arasında sağlık alanındaki işbirliğini geliştirme ve en yeni teknoloji uygulamalarıyla medikal sektör deneyimlerini paylaşmak amacı ile Pakistan Lahore’da gerçekleşmektedir.


HIMSS’18 USA
(05-09 MART 2018/ LAS VEGAS / VENETIAN – PALAZZO – SANDS EXPO CENTER – ABD)

http://www.himssconference.org

Alternatif ödeme modellerinden sağlık çözümlerine, akıllı sağlık IT sistemlerinden sektöre yaratıcı etki katan firmaların IT çözümlerine kadar çok sayıda konunun gündeme alındığı etkinlikte katımcılar sektöre yaratıcı teknolojileri getiren yeni şirketlerle tanışmak, bu şirketlerin yer aldığı etkinliklere katılmak, lider şirket ve geliştiricilerin objektifinde sağlıkta IT’nin geleceğini görebilmek imkanlarına sahip olmaktadır.


HOTELEX SHANGAI 2018
(26-29 MART 2018 / SHANGHAI NEW INTERNATIONAL EXPO CENTER, ŞANGAY / ÇİN)

en.hotelex.cn/shanghai-exhibition

116 ülkeden 116,688 ziyaretçinin katıldığı fuarda otel ve restoran sektörlerine ait geniş bir ürün yelpazesi sergilenmektedir. İlk kez 1991 yılında düzenlenen fuar, Shanghai New International Expo Centre’da organize edilmektedir.