Hakkımızda

Türkiye'nin en değerli markalarını en nitelikli ziyaretçilerle buluşturan organizasyonlara imza atan Ekspotürk, bu organizasyonlarında sadece ticari alışverişin değil, bilgi alışverişinin de yoğun olarak gerçekleştiği platformlar oluşturmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’un yurtiçinde fuar düzenleme yetki belgesine sahip olan Ekspotürk “Pazaryeri” oluşturma stratejisi ile fuarcılık alanında faaliyetlerine başlamıştır. Planladığı fuar organizasyonları sadece alıcı ve satıcıları ürün merkezli olarak bir araya getirmekle kalmayıp, know-how, inovasyon, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının yapıldığı “Süreli-Pazaryerleri” dizayn etmektedir. Organize ettiği fuarları geliştirerek uluslararası niteliğini güçlendirme ve hedef sektördeki yatırımcı ve alıcıları Türk markaları ile buluşturma hedefi ile yola çıkan Ekspotürk, katılımcı firmaların ihracatını geliştirme ve dolayısıyla Türk ekonomisine katkı sağlamayı bütüncül bir yaklaşım olarak görmektedir. Uluslararası hedef pazarlara da konsantre olan Ekspotürk, aynı zamanda yurtdışında kendi fuarlarını düzenlediği gibi uluslararası marka fuarların Türkiye temsilciliğini yaparak firmaların bu pazarlardaki fuarlara katılımını sağlamaktadır. Ajansfa olarak 2007 yılında ajans, yayıncılık ve pazarlama faaliyetleri ile yola çıkıp, faaliyet alanını genişleterek 2014 yılında fuarcılık sektörüne giren bir grubun şirketlerinden biri olan Ekspotürk, değer bazlı hizmet yaklaşımı ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Ajansfa ve Ekspotürk dışında grubun diğer firmaları Satur, C6 ve Enetki’dir.

Departmanlarımız

Sizlere en iyi hizmeti, kurumsal değerlerimizden ödün vermeden vermek en büyük hedefimizdir. Bu sebeple kurumumuzla ilgili tüm konularda çekinmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz!
Pazarlama Departmanı
Pazarlama Departmanı
Pazarlama Departmanı

+902122726106

Organizasyon Departmanı
Organizasyon Departmanı
Organizasyon Departmanı

+902122726106

Finans Departmanı
Finans Departmanı
Finans Departmanı

+902122726106

İdari İşler Departmanı
İdari İşler Departmanı
İdari İşler Departmanı

+902122726106

  "Fuar" "Feria" / "Messe" "Missa"
“Fuar” sözcüğü, Latince “Feria” kelimesinden gelir. Feria, genellikle manastır ya da kilise yakınlarında kurulan dini festivallere verilen isimdir. Benzer bir anlamı Almanca’da fuarların karşılığı olarak kullanılan “Messe” kelimesi de taşımaktadır. Latince ibadette kullanılan “Missa” kelimesinden türemiştir.
  Foire de Saint Denis, Fransa, 629
Yazılı kaynaklar, Fransa’da 629 yılında gerçekleştirilen “Foire de Saint Denis”i dünya fuarcılık tarihinin başlangıcı olarak göstermektedir. Bu bakımdan, dünya fuarcılık tarihinde Fransa özel bir yere sahiptir.
  "Fuar Kenti" İstanbul
•11. yüzyılda, bugünkü Düsseldorf kenti bir fuarcılık merkezi olmuş ve böylece “fuar” ile birlikte “fuar kenti” kavramı da ortaya çıkmıştır. Günümüzde, Düsseldorf ile birlikte; Hannover, Köln, Münih, Paris, Lyon, Londra, Zürih, Milano, Stockholm, İstanbul gibi kentler “fuar kenti” olarak anılmakta ve fuarcılık merkezleri olarak kabul edilmektedir.
  Sergi-i Osman, İstanbul, 1863
Türkiye tarihinde bilinen ilk uluslararası fuar “Sergi-i Osman”dır. İstanbul’da 1863 yılında düzenlenen fuarda Avrupa ülkelerine ait sanayi ürünleri ile birlikte yerli ve yabancı toprak ürünler sergilenmiştir.
  Yılda 425 Fuar
Günümüz Türkiye’sinde yılda 425 fuar düzenlenmektedir. Bunlardan 414’ü ihtisas, 11’i genel fuardır. Bu fuarlarda milyarlarca liralık iş bağlantıları yapılmakta, fuar için yurt dışından gelen işadamları, bıraktıkları dövizlerle ülke ekonomimize katkı yapmaktadır.
  • Fuarlarımızdan Memnunuz Diyen Katılımcıların Oranı (Ort.)92%
  • Fuarlarımızdan Memnunuz Diyen Ziyaretçiler Oranı (Ort.)94%
  • Fuarlara Tekrar Katılmak İsteyenlerin Oranı (Ort.)90%
  • Sektör Firmalarının Fuarlara Katılım Oranı (Ort.)63%