Hakkımızda

Yaptığımız etkinlikler, Türkiye'nin en değerli markalarını en nitelikli ziyaretçileri ile buluştururken sadece ticari alışverişin yapıldığı organizasyonlar olmakla kalmayıp bilgi alışverişinin de yoğun olarak yapıldığı platformlardır.

2007 yılında Ajans, Yayıncılık ve Pazarlama faaliyetlerine ile yola çıkan grup, 2014 yılında “Pazaryeri” oluşturma stratejisi çerçevesinde Fuar endüstrisine giriş yapmıştır. Planladığı fuar organizasyonları sadece alıcı ve satıcıların ürün merkezinde bir araya getirmekle kalmayıp, know-how ,inovasyon, bilgi ve tecrübe paylaşımlarının yapıldığı “Süreli-Pazaryerleri” dizayn etmektedir. Fuar Endüstrisini sadece belli bir alanın satışı olarak görmekten ziyade, uygarlığın gelişmesine katkı sağlayan, yaşamı kolaylaştıran teknoloji, ürün ve hizmetlerin ticari, sınai ve akademik çevrelerle buluşmasını sağlayan bir endüstri olarak da görmektedir.

Departmanlarımız

Sizlere en iyi hizmeti, kurumsal değerlerimizden ödün vermeden vermek en büyük hedefimizdir. Bu sebeple kurumumuzla ilgili tüm konularda çekinmeden bizlerle iletişime geçebilirsiniz!
Pazarlama Departmanı
Pazarlama Departmanı
Pazarlama Departmanı

+902122726106

Organizasyon Departmanı
Organizasyon Departmanı
Organizasyon Departmanı

+902122726106

Finans Departmanı
Finans Departmanı
Finans Departmanı

+902122726106

İdari İşler Departmanı
İdari İşler Departmanı
İdari İşler Departmanı

+902122726106

  "Fuar" "Feria" / "Messe" "Missa"
“Fuar” sözcüğü, Latince “Feria” kelimesinden gelir. Feria, genellikle manastır ya da kilise yakınlarında kurulan dini festivallere verilen isimdir. Benzer bir anlamı Almanca’da fuarların karşılığı olarak kullanılan “Messe” kelimesi de taşımaktadır. Latince ibadette kullanılan “Missa” kelimesinden türemiştir.
  Foire de Saint Denis, Fransa, 629
Yazılı kaynaklar, Fransa’da 629 yılında gerçekleştirilen “Foire de Saint Denis”i dünya fuarcılık tarihinin başlangıcı olarak göstermektedir. Bu bakımdan, dünya fuarcılık tarihinde Fransa özel bir yere sahiptir.
  "Fuar Kenti" İstanbul
•11. yüzyılda, bugünkü Düsseldorf kenti bir fuarcılık merkezi olmuş ve böylece “fuar” ile birlikte “fuar kenti” kavramı da ortaya çıkmıştır. Günümüzde, Düsseldorf ile birlikte; Hannover, Köln, Münih, Paris, Lyon, Londra, Zürih, Milano, Stockholm, İstanbul gibi kentler “fuar kenti” olarak anılmakta ve fuarcılık merkezleri olarak kabul edilmektedir.
  Sergi-i Osman, İstanbul, 1863
Türkiye tarihinde bilinen ilk uluslararası fuar “Sergi-i Osman”dır. İstanbul’da 1863 yılında düzenlenen fuarda Avrupa ülkelerine ait sanayi ürünleri ile birlikte yerli ve yabancı toprak ürünler sergilenmiştir.
  Yılda 425 Fuar
Günümüz Türkiye’sinde yılda 425 fuar düzenlenmektedir. Bunlardan 414’ü ihtisas, 11’i genel fuardır. Bu fuarlarda milyarlarca liralık iş bağlantıları yapılmakta, fuar için yurt dışından gelen işadamları, bıraktıkları dövizlerle ülke ekonomimize katkı yapmaktadır.
  • Fuarlarımızdan Memnunuz Diyen Katılımcıların Oranı (Ort.)92%
  • Fuarlarımızdan Memnunuz Diyen Ziyaretçiler Oranı (Ort.)94%
  • Fuarlara Tekrar Katılmak İsteyenlerin Oranı (Ort.)90%
  • Sektör Firmalarının Fuarlara Katılım Oranı (Ort.)63%