Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı ile Güvenlik Sistemleri, Kamu Güvenliği ve Siber Güvenlik Fuarı başarıyla gerçekleşti

6.Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı ile 2. Güvenlik Sistemleri, Kamu Güvenliği ve Siber Güvenlik Fuarı, 12-14 Kasım 2015 tarihlerinde, eşzamanlı olarak Ankara Congressium (ATO) kongre ve fuar merkezinde düzenlendi.

T.C. İçişleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen etkinliğe, yurtiçi ve yurtdışından satın alma heyetlerinin yanında bir çok Büyükşehir Belediyesi yetkilileri de katıldı. Bunun yanında; Liman İşletmeleri Güvenlik Müdürleri, AVM Güvenlik Müdürleri, Hava Limanı Güvenlik Müdürleri ve Plaza Güvenlik Müdürleri de organizasyonda satın alma heyeti olarak yer aldı.

“Trafik ve Trafik Güvenliği”, “Kamu Güvenliği”, “Güvenli Şehirler” olmak üzere 3 ana konu etrafında yapılan etkinlik, ziyaretçilerinin yoğun ilgisini çekti.

“Trafik ve Trafik Güvenliği” başlığında, Emniyet Genel Müdürlüğü, Karayolları Genel Müdürlüğü sahipliğinde 6.sı gerçekleşen Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Sergisi, konu ile ilgili kanaat önderlerinin katılımı ile Trafik konusunda Türkiye’nin en önemli mecrası haline geldi.

“Kamu Güvenliği” başlığında, bu konuda faaliyet gösteren kurum ve kuruluşların katılımı ile bilgi, ürün/hizmet, tecrübe paylaşılarak bölge ülkelerden satın alma heyetleri ağırlandı. Kamu güvenliği, siber güvenlik, finans kuruluşlarının güvenliği, toplumsal olaylara müdahale, antiterör, göç, sınır güvenliği gibi konular ele alındığı etkinlik çerçevesinde “EMEA Security Conference” düzenlendi. Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’nın Güvenlik Buluşma noktası haline gelmesi hedeflenen EMEA Security Conference’a katılım yoğun oldu.

“Güvenli Şehirler” – “Safe Cities” başlığında ise, başta büyük şehirler olmak üzere, vatandaşların güvenli bir şehirde yaşayabilmeleri için ne tür politikaların ve hizmetlerin üretilmesi gerektiği ile ilgili çalışmalar masaya yatırıldı.

6.Karayolları Trafik Güvenliği Sempozyumu ve Fuarı ile 2. Güvenlik Sistemleri, Kamu Güvenliği ve Siber Güvenlik Fuarı, hem katılımcıların hem de ziyaretçilerin sadece ticari anlamda değil, bilgi ve know-how paylaşımının da yapıldığı sektöre yön veren bu bölgenin en büyük ve etkin organizasyonları olarak adından söz ettirdi.

 

 

X