Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarı başarıyla tamamlandı.

Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi ve Fuarı, 18-22 Şubat 2015 tarihinde Antalya Susesi Otelde başarıyla tamamlandı.

Etkinlik, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun destekleri ve İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet’in liderliğinde tamamlandı. Sağlık hizmet sunumunda taşınır mal kullanımına ait inceleme, analiz, araştırma geliştirme, sürdürülebilirlik ve yenilikçi hareketleri analiz ederek ülkemizin yükselen değerlerine katkı sağlamak amacı ile gerçekleşen kongrede, Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi alanında önemli konular masaya yatırıldı.

Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’ne uluslararası katılım

Şiddetli kış şartları, kar yağışı nedeniyle hava ulaşımında aksamalara rağmen sektörün liderleri Antalya’da bir araya geldi. Uluslararası katılımcılar da dahil olmak üzere 500 kadar katılımcıyla gerçekleşen kongreye hava muhalefeti nedeniyle katılamayanlar sunumları internet sitesinden indirerek izleyebilirler.

Kamu ve özel sektörden çok sayıda profesyonel ziyaret etti

Kamu ve özel sektörden çok sayıda profesyonelin ziyaret ettiği etkinliğin açılışını Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Uzm. Dr. Zafer Çukurova, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Prof. Dr. Özkan Ünal, Sağlık Bakan Danışmanı Metin Genç, Türkiye İlaç ve Tibbi Cihaz Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Ali Sait Septioğlu yaptı. Kamudan çok sayıda daire başkanı ve bakanlık yöneticisi, genel sekreter, mali işler, satınalma ve stok takip uzmanlarının da bulunduğu etkinliğe üniversite yetkilileri ve özel sektör ve hastaneler de ilgi gösterdi.

Çok sayıda üniversite yöneticisi katıldı

Üniversitelerden Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Ankara Yıldırım Bayazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Doğan, Üniversite Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Haluk ÖZSARI, İstanbul Üniversitesi AUZEF Dekanı Prof. Dr. Alper Cihan, Hastaneler Genel Direktörü Dr. Yılmaz Keskindemirci, İ. Ü. Döner Sermaye İşletme Müdürü Prof. Dr. Kazım Beşirli, Çapa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Karan, İ.Ü. Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Araman, İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekan Prof. Dr. Özgün Enver, İstanbul Tıp Fak. Dekanı Prof. Dr. M. Bilgin Saydam ve çok sayıda üniversite yöneticisi katıldı.

Özel hastanecilerin satınalmacıları da etkinlikte bulundu

Özel hastanelerden Acıbadem Satınalma Direktörü Hakan Evsine, Medikal Park satınlama direktörü Mustafa Işık, Medipol Satınalma Direktörü Hüseyin Kılıç, Memorial Satınalma Direktörü Doğan Tatari ve çok sayıda satınalma direktörü katıldı.

X