Uçak seferlerinin iptal edilmesine rağmen beklenen katılım gerçekleşti.

Başta Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş, İstanbul Üniversitesi Rektörü V. Prof. Dr. Mahmut Ak olmak üzere yüzlerce katılımcı Uçak Seferlerinin yapılamaması nedeniyle havaalanlarından dönmek zorunda kaldılar.

Sağlık hizmet sunumunda sürdürülebilirliğin sağlanması, kalite artışı, yerli sanayinin katma değeri yüksek üretime geçmesi, ülkemizde giderek gelişen sağlık hizmetleri sunumu ve halk sağlığı uygulamaları için de önemli bir konu olan Tıbbi Tedarik Yönetimi konusunda ilk defa yapılan bu kongre; ara dönemlerde yapılacak çalıştaylar ve ortak akıl toplantılarıyla, yılda bir de büyük kongre yapılarak devam edecektir.

Sonraki kongrede akademik bildiri sunumlarına da yer verilecek

İkincisi 2016 son baharında yapılacak II. Uluslararası Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresinde bundan sonra akademik bildiri sunumlarına da yer verilecektir. Akademik bildiri kabul şartları, hakem heyeti ve yürütme kurulu hakkında bilgiler kongre internet sitesinden yayınlanacaktır.

Aynı ortamda yapılan tıbbi tedarik fuarı katılımcı firmaların yüzünü güldürdü

Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi kapsamında katılımcı firmaların ürün ve hizmetlerini daha aktif sergileyebilmeleri için resmi fuar kimliği ile açılan stant alanında firma temsilcileri ilk defa bu kadar fazla satınalma sorumlusu ve sağlık yöneticisiyle bir araya gelmekten dolayı son derece memnun oldular. Tüm katılımcı firmalar 2016 yılı için şimdiden rezervasyonlarını yaptırdılar.

Susesi Gibi kaliteli bir otel ortamında tıbbi tedarik firmaları ile satınalma sorumlularının 4 gün boyunca bir arada olmaları güçlü işbirlikleri için fırsat oluşturdu.

Finansal büyüklük bakımından 3. büyük sektör: Sağlık Sektörü

Bütçeden en büyük pay alan Eğitim ve Savunma sektöründen sonra gelen Sağlık Sektörü alanında gelişmiş ülkelerde pek çok kongre yapılıyor olmasına rağmen Türkiye’de ilk defa bu yıl bir Kongre yapılmış oldu.

Ekspotürk Fuar ve Organizasyon Firması tarafından gerçekleştirilen Tıbbi Tedarik Fuarı gelecek yıl daha büyük katılım, yabancı alım heyetleri ve tıbbi cihaz sektörünün öncü kuruluşlarının katkı ve işbirliği ile TOBB denetiminde KOSGEB destekleriyle yapılacak.

X