HIMSS Türkiye 2016, çarpıcı konuları ile gündemi meşgul edecek

Sağlık ve bilişim profesyonellerini aynı çatı altında bir araya getiren 2016 HIMSS EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı, çarpıcı konu ve konuşmacıları ile Mayıs buluşmasına hazırlanıyor.

Sağlıkta hizmet kalitesini ve çeşidini artırmak amacı ile başlatılan dijital dönüşüm sürecinde, hastanelerin bilişim teknolojilerine uyarlanmasından kişiselleştirilmiş tıbba, engelli ve yaşlı sağlığı için bilişim çözümlerinden klinik karar destek sistemlerine kadar sağlık bilişimi alanında değişik konu ve konuşmacılar HIMSS Türkiye 2016’nın gündemini meşgul edecek.

Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Green Park Pendik Hotel’de gerçekleşecek HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, TKHK Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü gibi Türkiye’den konuşmacaların yanı sıra HIMSS Başkanı ve CEO’su H. Stephen Lieber, King Faisal Araştırma & Tıp Merkezinden Osama Alswailem ve HIMSS Avrupa Başkanı Sean M.Roberts gibi uluslararası konuşmacıları ile de ilgi odağı olacak.

Yerli ve yabancı bilişim firmalarının sağlık alanında geliştirdikleri son teknoloji ürün ve hizmetleri sergileyecekleri HIMSS Türkiye 2016’da yer alacak panel konuları ise şöyle:

* Büyük ölçekli şehir hastanelerinde sağlık hizmet kalitesini bilişim teknolojilerini kullanarak nasıl iyileştirebiliriz?
* Genom Bilimi ve Kişiselleştirilmiş Tıp
* Engelli ve bakıma muhtaç kişilerin hayatlarındaki engelleri kaldırmak için geliştirilebilecek bilişim çözümleri
* Gelişmekte olan ülkeler için yeni bir tehdit: Yaşlanan nüfus ve artan kronik hastalıklar Bilişim sistemleri ile yönetilebilir mi?
* EMRAM: Sizin Hastaneniz Ne Durumda?
* Toplum Sağlığı ve Halk Sağlığı Alanındaki Bilişim Çözümleri
* Sağlık Bilişimi – Hizmet Kalitesi ve Hasta Güvenliği arasındaki ilişki
* Siber-güvenlik: Sağlık kayıtlarımızın güvende olduğunu nereden bileceğiz?
Hasta Katılımlı E-Sağlık Sistemleri
* Klinik Karar Destek Sistemleri: Tıbbi hataları engellemek için anahtar

X