HIMSS Türkiye 2016, Türkiye’nin sağlıkta dijitalleşme sürecindeki başarısını gözler önüne serecek

Türkiye’de hizmet veren özel, kamu ve üniversite hastanelerinin dijitalleşme sürecindeki ölçeği nedir? HIMSS EMRAM derecelendirilmelerinde bu ölçü ne anlama gelir? Kağıtsız hastane sürecinde hangi hastane hangi EMRAM seviyesine geldi? Sağlık Bilişimi ve IT teknolojileri hakkında merak edilen her şey HIMSS Türkiye 2016’da konuşulacak.

HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, ilgi çekici konuları ile sağlık ve bilişim dünyasının nabzını tutacak. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Green Park Pendik Hotel’de gerçekleşecek HIMSS Türkiye 2016’da “EMRAM: Sizin Hastaneniz Ne Durumda?” konusu masaya yatırılacak.

Medikal sektörün önde gelen sağlık bilişim firmalarının yenilikçi ürün ve hizmetleri ile yer aldıkları HIMSS Türkiye 2016; 30’dan fazla eğitim programı ile dünyaca marka olmuş konuşmacılar tarafından gerçekleşen panelleri ve odak grup toplantıları ile önemli bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Etkinlik panellerinden biri de hastanelerin EMRAM derecelendirmesinde hangi konumda olduğuna ilişkin bilgilerin paylaşılacağı sunumlardan oluşuyor. Sağlık Bakanlığı Bilgi Sistemleri Genel Müdürü, Dr. M. Mahir Ülgü, HIMSS Türkiye Ülke Direktörü Dr. Korhan An, HIMSS Avrupa Mesleki Gelişim Direktörü John Rayner’ın konuşmacı olacağı panelde, Türkiye’nin dijitalleşmesinde gelecek yıl uygulanacak bazı önemli değişiklikler ve pazar bilgileri paylaşılacak.

HIMSS EMRAM derecelendirmesine yönelik olarak konuşan Dr. Korhan An, “HIMSS Avrupa, dünya üzerindeki hastanelerde süreçleri iyileştirmek ve hastaların daha iyi hizmet almasını sağlamak için geliştirdiği yöntem ve akış modellerini, HIMSS Analitik adı altında uluslararası bir standardizasyon mekanizması haline getirerek EMRAM’ı geliştirdi. Bu model, hastanelerin elektronik tıbbi kayıt yeteneklerini en temel hizmetlerden kağıtsız tıbbi kayıt ortamına kadar genişleyen bir aralıkta ele alınıyor. EMRAM hastanelerin dijital süreçlerini değerlendirmek ve geldikleri seviyeyi tespit etmek için uluslararası düzeyde kabul gören bir derecelendirme yapıyor ve 6. ve 7. Seviyeye gelmiş olan hastaneleri uluslararası HIMSS organizasyonlarında ilan ederek akreditasyon belgesi veriyor” dedi.

X