HIMSS Türkiye 2016’da Şehir Hastaneleri konuşulacak

HIMSS Türkiye 2016’da, IT teknolojileri ile Şehir hastanelerinin nasıl yönetileceği tartışılacak.

HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, ilgi çekici konuları ile gündem olacak. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Green Park Pendik Hotel’de gerçekleşecek HIMSS Türkiye 2016’da “Büyük ölçekli şehir hastanelerinde sağlık hizmet kalitesini bilişim teknolojilerini kullanarak nasıl yönetiriz?” konusu masaya yatırılacak.

Güçlü network imkanları ve sektörün önde gelen sağlık bilişim firmalarının yenilikçi ürün ve hizmetleri ile yer aldıkları HIMSS Türkiye 2016; 30’dan fazla eğitim programı ile dünyaca marka olmuş konuşmacılar tarafından gerçekleşen panelleri ve odak grup toplantıları ile önemli bir etkinlik olarak öne çıkıyor. Etkinliğin toplantılarından biri olan IT teknolojileri ile şehir hastanelerin nasıl yönetileceği konulu panelin moderatörlüğünü Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci üstleniyor. Uluslararası konuşmacı olarak King Faisal Araştırma & Tıp Merkezinden Osama Alswailem, ulusal konuşmacı olarak ise TKHK Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan yer alacak.

Türkiye’nin en kapsamlı sağlık bilişimi etkinliği HIMSS Türkiye 2016’ya ilişkin yaptığı açıklamada Türkiye’de son 10 yılda teknoloji açısından büyük ilerlemeler kaydedildiğini söyleyen Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, kamu hastanelerinde başlayan dijitalleşme ve kağıtsız hastane sürecinin başarıyla devam ettiğini belirtti. Hastanelerin dijitalleşmesinde kaydettikleri aşamaları puanlayan HIMSS EMRAM derecelendirmelerinde Avrupa seviye ortalamasının 3 olduğunu açıklayan Birinci, Türkiye’nin ise 2.7 olduğunu ve bu ortalamayı 5 seviyesine yükseltmeyi amaçladıklarını ifade etti.

X