HIMSS Türkiye 2016’ya Sağlık Bakanlığından destek!

Sağlık ve bilişim profesyonellerini buluşturan 2016 HIMSS EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı’na Sağlık Bakanlığı desteğini duyurdu.

HIMSS Türkiye EMRAM Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişim Fuarı, Sağlık Bakanlığı ve HIMSS Avrupa işbirliğiyle 26-27 Mayıs 2016 tarihlerinde İstanbul Green Park Pendik Hotel’de gerçekleşecek.

Yerli ve yabancı bilişim firmalarının sağlık alanında geliştirdikleri son teknoloji ürün ve hizmetleri sergileyecekleri HIMSS Türkiye 2016’da, dünyada ve Avrupa’da dijital dönüşüm süreçleri, Türkiye’nin bu süreçteki yeri ve rolü, dijitalleşen hastanelerin ihtiyaç duyacakları IT çözümleri gündeme yansıyacak.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun programının müsait olması durumunda teşriflerinin beklendiği iki günlük buluşmada, Sağlık Bakanlığından başta Müsteşar Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, TKHK Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan, Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Dr. M. Mahir Ülgü olmak üzere Sağlık Hizmetleri, Kamu Hastaneleri ve IT alanında faaliyet gösteren yönetici ve yetkililer katılım gösterecek.

Sağlık Bakanlığına bağlı Kamu Hastanelerinin dijitalleşme sürecinde EMRAM Seviye 6 derecesine ulaşmış 13 hastanenin yetkilileri ile birlikte dijitalleşme sürecine yeni adım atmış hastanelerin yöneticilerinin de katılımcı olarak yer alacağı etkinliğin açılışını, HIMSS’in Başkanı ve CEO’su Stephen Lieber ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yapacak.

Sağlık Bilişimi konusunda faaliyet gösteren üreticilerin stantları ile birlikte yer alacağı HIMSS Türkiye 2016, Türkiye’de Sağlıkta IT alanında, Kamu-Özel-Üniversite hastane yöneticileri, yatırımcılar, bilişim firmaları, klinik ve iş zekası uzmanları, sağlık ve IT Uzmanları gibi sektörün tüm bileşenlerinin bir arada olduğu en kapsamlı organizasyon olma özelliği taşıyor.

1Ek-TKHK-Davet-Yazısı

X