8. OHSAD Kurultayı Başarıyla Tamamlandı 8. OHSAD Kurultayı Başarıyla Tamamlandı

Kamu, özel sektör ve üniversitelerin sağlık profesyonellerini bir araya getiren OHSAD Kurultayı 27-29 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Antalya’da gerçekleşti. 8. OHSAD Kurultayının ikinci günü programa dahil olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu sektöre yönelik önemli açıklamalar yaptı. Kongrenin açılışında SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı, OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat ve TOBB Sağlık Sektör Meclis Başkanı Dr. Seyid Karaca konuşma yaptı.

Kurultayda sağlık profesyonellerine seslenen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, özel sektörün daima yanında olacaklarını dile getirerek sağlık alanında kamu, özel sektör ve üniversiteler olma üzere üç sacayağından vazgeçmenin mümkün olmadığını ifade etti. SUT fiyatlarında düzenleme yapılacağını belirten Müezzinoğlu, acil hizmet konseptinin de yeniden şekillenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Açılışta konuşan OHSAD Başkanı Dr. Reşat Bahat, kurultayda sağlığın geleceğine ilişkin geniş kapsamlı konuların, sorun ve çözüm önerilerinin konuşulacağına değinerek sağlık bürokratlarına “bizsiz bir gelecek tasarlamayın” dedi.

SGK Başkanı Dr. Selim Bağlı ise SGK olarak bir bütün olarak kurultayda yer aldıklarını belirterek sağlık hizmet sunumuna ilişkin rakamsal bilgiler verdi. Özel sağlık hizmet sunucularının ayakta kalması gerektiğini ifade eden Bağlı, SUT kalemlerinde düzeltme yapılması gerektiğine değindi.

TOBB Sağlık Sektör Meclis Başkanı Dr. Seyid Karaca ise zincirleşmeden ayakta kalabilmenin yollarına ilişkin konuşma yaptı.

X